Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

Skolai 160 gadi

Vecsaules pamatskola

 

P1010317Vecsaules pamatskolas 160 gadu jubilejas svinībām bija veltītas divas dienas.Vispirms 6. septembrī svētku prieku baudīja mācību iestādes audzēkņi un pedagogi, darbinieki. 7. septembrī uz Vecsauli devās absolventi, kādreizējie skolotāji, viesi. 
 
Šajā rudenī svinībām, atšķirībā no iepriekšējām reizēm, varēja izmantot Vecsaules saieta namu, kas ir ievērojami plašāks par skolas zāli. Kaut arī ir pats mācību gada sākums, tas nesagādāja raizes sarīkojuma organizētājiem. Skolas direktora vietniece Agra Ķēniņa atklāja, ka jau šī gada martā projektu nedēļas laikā sākusies gatavošanās lielajai gadskārtai. Septembra pirmajās dienās tik vien vajadzējis kā atsvaidzināt priekšnesumus.

Skolniece Līva Ostrovska sacīja, ka viņai paticis koncertēt divas dienas pēc kārtas, tā kārtīgi izdziedājusies un izdancojusies. Gan viņa, gan klasesbiedri sajūsminājušies par lielo svētku torti, ar kuru cienājusies visa skolas saime. Direktors Egons Brazauskis sacīja, ka pirmsskolas audzinātājas un auklītes sarūpējušas 20 kilogramu smagu saldo gardumu. Piektdien skolēni un pedagogi klausījās māsu Vīgupu koncertu. Abas LNT dziedošo ģimeņu šova dalībnieces savulaik mācījušās Vecsaulē. 6. septembra programmā, protams, bija arī disenīte. 
 
Sestdienas sarīkojuma atslēga bija izteikta vārdos «no skolas sākas ceļš». Devītās klases audzēknis Andris Kāposts un skolotāja Linda Krūmiņa aicināja visus iejusties šajā ceļā un apstāties pieturās, kas raksturoja mācību iestādi, audzēkņus, viņu sasniegumus, pedagogus, darbiniekus, absolventus un vēl ko citu. Starp pieturām izpildītās dziesmas un dejas parādīja jauno vecsauliešu talantus.

 Absolventu uzstāšanās apliecināja, ka skolas laikā sāktajam seko labs turpinājums. Skanīgas balsis un izjusta muzicēšana piepildīja saieta namu, kad uz skatuves kāpa Spangeru ģimenes trīs atvases – Alma, Līna un Krišjānis, kā arī Anete Zandere. Šie jaunieši nesen beiguši skolu. Aplausi nerima, kad akordeona solo atskaņoja 1970. gada absolvents Vitauts Kazlauskis, kurš Vecsaulē bija ieradies no Lietuvas, Biržiem. Ar mūziku viņu rosinājis draudzēties skolas kādreizējais pedagogs Jānis Neimanis, lielisks akordeonists. Pēc mācībām Bauskas mūzikas skolā Vitauts izglītojies Jelgavas mūzikas vidusskolā, strādājis Valmierā un Rūjienā. Mūzikas pedagogs sacīja, ka ar Vecsauli saistās «ļoti mīļas atmiņas», tādēļ braucis uz svētkiem, sastapis trīs klasesbiedrenes.

1954. gada absolvente Zelma Majore dzīvo Dāviņos, savulaik tie ir piederējuši Vecsaules pagastam un daudz bērnu mācījušies Vecsaules skolā. Saglabājot gaišu skatu uz dzīvi un humoru, viņa sacīja, ka uzvārds noteicis Zelmas lomu klasē, – nācies būt vadošajai. Dāviniete vēlējās skatīt, kā pie skolas aug pirms desmit gadiem viņas stādītie bērzi.

Atkalredzēšanās priekā dalījās daudz kādreizējo absolventu. Īpašu tikšanos bija organizējuši tie audzēkņi, kuri pirms 40 gadiem beiguši Vecsaules skolu. Visus vienoja kopīgs gājiens no saieta nama uz skolu, kavēšanās bijušās klasēs un atmiņās. Daudzi pamanīja, ka skaistāka kļuvusi aktu zāle un koridori. Vasarā remonts noticis arī mazajā skolā un ēdamtelpā. 
 
Jubilejā izskanēja daudz laba vēlējumu. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks apsveica svētkos un pasniedza skolai piešķirto Godarakstu. Mācību iestādes direktors Egons Brazauskis ir ilggadnieks šajā amatā, viņa darba stāžs 33 gadi.
Sirsnīgus sveicienus bija atveduši vecsauliešu ilggadēji draugi, Lietuvas Republikas Kriuku un Balsu skolu pārstāvji. Vecsaules pamatskolas Jaunsaules struktūrvienības pedagoģes līdzīgi kā suitu sievas «apdziedāja vecāko māsu».

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktoram Raimondam Žabovam Vecsaule ir bijusi pirmā darbavieta. Viņš gan pauda nožēlu, ka joprojām skolā nav plašākas sporta zāles. Taču, viņaprāt, vecsaulieši spēj veidot to, kas vārdos nav pasakāms, kas raksturīgs arī audzēkņiem, kuri turpina izglītoties Bauskas ģimnāzijā, – vienkāršība un cilvēciskums. Līdzās iegūtajām zinībām tas ir vērtīgākais.

 

 

Stundu laiki

0.

7.45

8.25

1.

8.30

9.10

2.

9.20

10.00

3.

10.10

10.50

4.

11.05

11.45

5.

12.15

12.55

6.

13.00

13.40

7.

13.45

14.25

8.

14.30

15.10

 Stundu laiku izmaiņas no

š.g. 29. oktobra

E- klase

lejupielāde

Stundu saraksts

stundusaraksts

Autobusa saraksts

 

busins

Piektdienās autobuss kursē uz:

  • Bausku plkst. 13.00
  • Vidiņiem plkst. 13.00
  • Jaunsauli plkst. 13.40

Bauskas novads

bauska logo

No skolas sākas ceļš