Vecsaules pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Agneta, Agnis, Ansis

Skolas soma LV100 krasains

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

 skolas soma saturiskas jomas

Programma “Latvijas skolas soma” ir mācību procesa sastāvdaļa, kas papildina skolā notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes. Šī iniciatīva savu darbību uzsāka 2018./2019. m. g. 1. semestrī. Arī Vecsaules un Ozolaines izglītojamie baudīja šajā programmā iekļautās aktivitātes Rīgā.

1.-4. klašu skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 9. decembrī apmeklēja Dailes teātri. Skolēni varēja vērot un līdzpārdzīvot piedzīvojumu filmai „Paradīze 89”.  Tā ir piedzīvojumu filma par 1989. gada vasaru, par četrām meitenēm, kuras atstātas savā vaļā, bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas dažādos piedzīvojumus.

 ijzr5n1lwt

8.-9. klases skolēni projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 14. novembrī devās uz Rīgu iepazīt Melngalvju namu. Skolēni iepazina noslēpumainos viduslaiku pagrabus, izzināja Melngalvju brālības stāstu un tika pie iespējas sajusties kā aristokrātiem greznajā Svētku zālē. Kā arī aplūkoja Vēsturiskos kabinetus, komponistu galeriju, sudraba kolekciju un daudz kā cita interesanta. Pēc tam Latvijas Nacionālajā teātrī noskatījās izrādi “Tikšanās vieta -2. pilsētas teātris” . Tas bija stāsts par Latvijas valsts dibināšanu.

melngalvju nams 1

Arī 2018./2019. m. g 2. semestrī mūsu skolas audzēkņi dosies interesantos un aizraujošos braucienos programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Projekta “Latvijas skolas soma” koordinatore

Vecsaules pamatskolā Sarma Kukute

 

 

''SALDĀ'' EKSKURSIJA

2019. gada 27. martā mūsu skolas 5., 6. un 7. klases skolēni devās projekta ,,Skolas soma’’ ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Andreja Upīša memoriālo muzeju un ,,Laimas’’ šokolādes muzeju.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā mums stāstīja par to, kā bija dzīvojis Andrejs Upītis un kā viņš sarakstīja savu slaveno darbu ,,Sūnu ciema zēni’’. Muzeja gide mums deva vairākus intelektuālus uzdevumus par Andreja Upīša grāmatu ,,Sūnu ciema zēni’’. Ļoti palīdzēja tas, ka mēs jau bijām lasījuši šo daiļdarbu.

,,Laimas’’ šokolādes muzejā mēs redzējām un mums stāstīja, kā tiek ražota šokolāde. Mūsuprāt, ,,Laimas’’ šokolādes muzeja interjers ir unikāls ar to, ka sienas ir kā šokolāde, arī griesti izskatās kā piloša šokolāde, bet krēslu pārvalki pagatavoti no džutas maisiem, kuros ir vestas kakao pupiņas. Šajā muzejā bija izlikti ,,Laimas’’ šokolādes populārāko našķu eksponāti (tikai diemžēl pagatavoti no … plastmasas). Vēl mēs redzējām video, kā gatavo saldumus. Fabrikā mūs nelaida, jo tiek ievēroti stingri darba un higiēnas noteikumi.

Arī tehnoloģijas ir ļoti modernas, un tās pārsteidza mūs - muzeja apmeklētājus. Mēs varējām paši izveidot savu šokolādīti ar savu uzrakstu krievu, latviešu vai angļu valodā, piemēram, ,,Es mīlu mammu”. Muzejā arī bija šokolādes strūklaka, tāda kā filmās. Mums arī atļāva nogaršot silto, tumšo šokolādi.

,,Laimas” šokolādes muzejā strādā ļoti laipni cilvēki, tāpēc viņi mums atļāva pastaigāt pa muzeju pašiem, fotografēties ar konfekšu spilveniem.

Par ekskursijā piedzīvoto un izjusto mēs lūdzām paust viedokli vairākiem šī brauciena dalībniekiem.

7.klases skolēnu izjūtas pēc ekskursijas ir šādas: ,,Emocijām bagāta ekskursija, ļoti interesanta un aizraujoša.’’

Savukārt 6. klases meitenes stāsta: ,,Lieliska ekskursija, labākais bija tas, ka varēja daudz ko uzzināt un nogaršot šokolādi.”

5.klase pauž: ,,Ļoti interesanti, bija iespēja daudz ko uzzināt un atpūsties.”

Ekskursija bija piedzīvojumiem bagāta un interesanta. Paldies mūsu skolas skolotājām un direktorei par iespēju izbaudīt izbraukumus ārpus skolas!

(7.klases skolēni: Natālija Saveļjeva, Ketija Eikolne, Santa Spundiņa un Reinis Kolbergs)

ozio_gallery_nano
 

Vecsaules pamatskolas 1. -7. klases skolēni projekta "Skolas soma" ietvaros 2019. gada 25. aprīlī devās ekskursijā uz Jelgavu. Ādolfa Alunāna muzejā tika izspēlēts teātris ''Vecīša cimdiņš". 

 

IMG_20190425_101505
IMG_20190425_101505

IMG_20190425_101452
IMG_20190425_101452

IMG_20190425_101211
IMG_20190425_101211