Pieejamības rīki

Vecsaules pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Ilgonis, Ādolfs

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 17. janvārī Ozolaines zālē pulcējās Vecsaules skolas skolēni un skolotāji uz vīru kopas “Vilki” koncertu.

„Vilku” repertuāra pamatu veido karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, turklāt vismaz puse no I pasaules kara latviešu strēlnieku, kā arī II pasaules kara latviešu leģionāru un nacionālo partizānu dziesmām pierakstītas, tiekoties ar šo cīņu dalībniekiem. Muzicējot un dziedot vīri iepazīstināja skolēnus ar senajiem mūzikas instrumentiem- kokli, ģīgu, bungām, cītaru, kā arī ar senajiem tērpiem, kurus gatavojuši un kuros tērpušies kopas dalībnieki. “Vilki” pilda arī neoficiālu vēstures skolotāju funkciju: rāda senos ieročus, stāsta par latviešu karavīru godu, pašlepnumu, drosmi un cieņu.

Vairāk kā 20 gadu laikā kopas sastāvs mainījies: ilgus gadus bijuši deviņi, tad septiņi, bet dzīve ievilkusi savas korekcijas, un nu viņi ir „lieliskais sešinieks” - seši dažādu nozaru profesionāļi, kurus vieno latviešu karavīra dzīvesziņa un darbošanās kopā nozīmē pamatīgu mīlestību pret Latviju, interesi par tās vēsturi un vēlēšanos kaut par kripatiņu latviešos raisīt pašapziņu un vīrišķīgu stāju.

Iniciatīvas ''Skolas soma''

koordinatore Vecsaules pamatskolā

Sarma Kukute