Pieejamības rīki

Vecsaules pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Ilgonis, Ādolfs

 

''SALDĀ'' EKSKURSIJA

2019. gada 27. martā mūsu skolas 5., 6. un 7. klases skolēni devās projekta ,,Skolas soma’’ ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Andreja Upīša memoriālo muzeju un ,,Laimas’’ šokolādes muzeju.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā mums stāstīja par to, kā bija dzīvojis Andrejs Upītis un kā viņš sarakstīja savu slaveno darbu ,,Sūnu ciema zēni’’. Muzeja gide mums deva vairākus intelektuālus uzdevumus par Andreja Upīša grāmatu ,,Sūnu ciema zēni’’. Ļoti palīdzēja tas, ka mēs jau bijām lasījuši šo daiļdarbu.

 

,,Laimas’’ šokolādes muzejā mēs redzējām un mums stāstīja, kā tiek ražota šokolāde. Mūsuprāt, ,,Laimas’’ šokolādes muzeja interjers ir unikāls ar to, ka sienas ir kā šokolāde, arī griesti izskatās kā piloša šokolāde, bet krēslu pārvalki pagatavoti no džutas maisiem, kuros ir vestas kakao pupiņas. Šajā muzejā bija izlikti ,,Laimas’’ šokolādes populārāko našķu eksponāti (tikai diemžēl pagatavoti no … plastmasas). Vēl mēs redzējām video, kā gatavo saldumus. Fabrikā mūs nelaida, jo tiek ievēroti stingri darba un higiēnas noteikumi.

Arī tehnoloģijas ir ļoti modernas, un tās pārsteidza mūs - muzeja apmeklētājus. Mēs varējām paši izveidot savu šokolādīti ar savu uzrakstu krievu, latviešu vai angļu valodā, piemēram, ,,Es mīlu mammu”. Muzejā arī bija šokolādes strūklaka, tāda kā filmās. Mums arī atļāva nogaršot silto, tumšo šokolādi.

,,Laimas” šokolādes muzejā strādā ļoti laipni cilvēki, tāpēc viņi mums atļāva pastaigāt pa muzeju pašiem, fotografēties ar konfekšu spilveniem.

Par ekskursijā piedzīvoto un izjusto mēs lūdzām paust viedokli vairākiem šī brauciena dalībniekiem.

7.klases skolēnu izjūtas pēc ekskursijas ir šādas: ,,Emocijām bagāta ekskursija, ļoti interesanta un aizraujoša.’’

Savukārt 6. klases meitenes stāsta: ,,Lieliska ekskursija, labākais bija tas, ka varēja daudz ko uzzināt un nogaršot šokolādi.”

5.klase pauž: ,,Ļoti interesanti, bija iespēja daudz ko uzzināt un atpūsties.”

Ekskursija bija piedzīvojumiem bagāta un interesanta. Paldies mūsu skolas skolotājām un direktorei par iespēju izbaudīt izbraukumus ārpus skolas!

(7.klases skolēni: Natālija Saveļjeva, Ketija Eikolne, Santa Spundiņa un Reinis Kolbergs)