Pieejamības rīki

Vecsaules pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Ilgonis, Ādolfs

 

2021. gada 7. oktobrī 7. klase devās ārpusskolas muzejpedagoģiskajā nodarbībā ''Izlūku gaitās''. Tā ir interaktīva vēstures izzināšana par strēlnieku dzīvi un notikumiem Ķemeru purvos 1.  pasaules kara laikā. Vispirms skolēni izpildīja dažādus izturības vingrinājumus, ar aizrautību piedalījās komandu saliedēšanas spēlēs. Pēc tam daļa no spēles dalībniekiem nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Otra klases daļa interaktīvā veidā apguva latviešu strēlnieku izlūku darbību.

Sarežģītie uzdevumi, piedzīvotās emocijas veicināja klases saliedētību. Skolēni praktiski piedzīvoja saukli: ''Viens par visiem. Visi par vienu.'' Kļūdīties nedrīkstēja neviens.

Caur praktiskiem, interaktīviem uzdevumiem skolēni guva izpratni par vēsturiskajiem notikumiem, jauniešos tika veicināta nacionālās identitātes un patriotisma stiprināšana.

Stāsta 7. klases skolēns: ''Piedzīvotais Ķemeru nacionālajā parkā bija vienreizējs notikums. Bija ļoti interesanti veikt militāros uzdevumus mežā, tumsā un tikpat aizraujoši lāpu gaismā, dzerot tēju klausīties muzeja speciālista Māra stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem 1. pasaules kara laikā.''

 

Klases audzinātāja Līga Lepse

2021. gada 7. oktobrī 7. klase devās ārpusskolas muzejpedagoģiskajā nodarbībā ''Izlūku gaitās''. Tā ir interaktīva vēstures izzināšana par strēlnieku dzīvi un notikumiem Ķemeru purvos 1.  pasaules kara laikā. Vispirms skolēni izpildīja dažādus izturības vingrinājumus, ar aizrautību piedalījās komandu saliedēšanas spēlēs. Pēc tam daļa no spēles dalībniekiem nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Otra klases daļa interaktīvā veidā apguva latviešu strēlnieku izlūku darbību.  Sarežģītie uzdevumi, piedzīvotās emocijas veicināja klases saliedētību. Skolēni praktiski piedzīvoja saukli: ''Viens par visiem. Visi par vienu.'' Kļūdīties nedrīkstēja neviens.  Caur praktiskiem, interaktīviem uzdevumiem skolēni guva izpratni par vēsturiskajiem notikumiem, jauniešos tika veicināta nacionālās identitātes un patriotisma stiprināšana.  Stāsta 7. klases skolēns: ''Piedzīvotais Ķemeru nacionālajā parkā bija vienreizējs notikums. Bija ļoti interesanti veikt militāros uzdevumus mežā, tumsā un tikpat aizraujoši lāpu gaismā, dzerot tēju klausīties muzeja speciālista Māra stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem 1. pasaules kara laikā.''