Nākamnedēļ, no 14. līdz 18. martam, 1.-9. klašu skolēni dodas pavasara brīvdienās. Kaut arī pamazām tiek atcelti daudzi ierobežojumi un  epidemioloģiskā situācija uzlabojas, Izglītības un zinātnes ministrija aicina brīvlaikā atcerēties gan par vispārējiem piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no Covid infekcijas, gan  citiem būtiskiem drošības pasākumiem.

Vecāki aicināti pārrunāt ar bērniem visus svarīgākos drošības pamatprincipus - kā uzvesties,  atpūšoties ārā, par drošību pie ūdenstilpnēm, uz ledus, par ceļu satiksmes noteikumiem, drošu elektroierīču lietošanu, kā arī – kādos gadījumos jāvēršas pēc palīdzības un jāzvana 112. Bērnam ir ļoti svarīgi atcerēties, ka pieaugušajiem vienmēr jābūt informētiem par viņa atrašanās vietu un jābūt vienmēr sasniedzamam. Tas nozīmē, ka, izejot no mājas, viemēr jāpārliecinās, ka ir uzlādēts mobilais tālrunis.

Sarunās ar bērniem vecāki aicināti izmantot Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sagatavotos izglītojošos materiālus bērniem un jauniešiem, kā arī citu noderīgu informāciju – tā vienuviet pieejama IZM mājaslapā.

 

Testēšana pēc pavasara brīvdienām.

Pēc pavasara brīvdienām skolās tiek atcelts apvienotā parauga PĶR tests (laboratorijas kociņu tests) rutīnas veidā. Pamata un vidējās izglītības pakāpē skolēni un darbinieki veiks 2 antigēna paštestus nedēļā (gan vakcinētie, gan pārslimojušie no 61. dienas pēc inficēšanās apstiprināšanas). Ja būtiski pasliktinās epidemioloģiskā situācija, var veikt 3 paštestus.

Lai apmeklētu interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmu nodarbības, paštestus pēc algoritma veic arī brīvlaika nedēļā.

Valsts ingiber PAVASARA BRĪVLAIKS Pārdrošībai var būt pārāk skumjas sekas! ESI ATBILDĪGS Ja notikusi nelaime ZVANI 112 Trīs lietas, kas obligāti jäizstāsta! • Kur notikusi nelaime? • Kas tieši noticis? • Zvanītāja vārds, uzvards. #EsiAtbildīgs satura centrs PAR DROŠĀM BRĪVDIENĀM PĀRRUNĀJIET GALVENO! . Ja dodies ārpus mājas, vienmēr informē vecākus par atrašanās vietu un atgriešanās laiku • TURPINI ievērot distanci, KUR NEPIECIEŠAMS • Lieto masku, ja apkārt daudz cilvēku . Bieži magā rokas . Dodies uz mežu un parkiem, bet nedodies uz pamestām ēkām un būvlaukumiem • Līdz septiņu gadu vecumam - vienmēr esi ar kādu kopā • Dodoties ārā - paņem līdzi uzlādētu telefonu JA ESI NELAIMĒ - ZVANI GLĀBŠANAS DIENESTAM legaumē glābšanas dienesta tälruni 112 #EsiAtbildīgs