Pieejamības rīki

Vecsaules pamatskola

Vārda dienu šodien svin: Ilgonis, Ādolfs

  1. septembrī mūsu skolas 8. un 9. klases skolēni devās uz Turaidas muzejrezervātu. Ekskursija notika programmas “Skolas soma” ietvaros. Mēs piedalījāmies komanduDainis Ronis, Markus Inževatkins, Kristiāns Ezeriņš, Roberts Treilībs, Raivis Dzenis un Samanta Barovska orientēšanās spēlē “Tūkstošgadu stāsts”, kurā bija jāmeklē kartē atzīmētie objekti un jāpilda uzdevumi. 1. vietu spēlē ieguva komanda ar nosaukumu “Resnais pelmenis”, kuras sastāvā bija Dainis Ronis, Markus Inževatkins, Kristiāns Ezeriņš, Roberts Treilībs, Raivis Dzenis un Samanta Barovska.
  2. klases skolēniem patika klausīties seno mūziku, uzkāpt Turaidas pils tornī, no kura varēja redzēt skaistās ainavas, un pildīt interesantos uzdevumus.
  3. klases skolēniem patika aplūkot Turaidas pili, pastaigāties pa muzejrezervāta teritoriju un labi pavadīt laiku ar draugiem.

Skolotājas priecājās par skolēnu jauko uzvedību, aktīvo darbošanos un burvīgo laiku.

 

 

 

 

  1. klases skolniece Elza Zandere

2021./2022. m.g. izglītojamie projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja šādus izglītojošus un izzinošus pasākumus:

43 1.-6.klašu audzēkņi apmeklēja filmu parka “Cinevilla” radošo darbnīcu “Kino aizkulises”. Skolēni iepazina izveidoto kino pilsētiņu un piedalījās filmas tapšanas procesā. Pēc tam skolēni devās uz Džūkstes pasaku muzeju, kur muzejpedagoģiskā nodarbībā iepazina Anša Lerha Puškaiša devumu pasaku vākšanā un klasificēšanā.

30 7.-9. klašu audzēkņi mēroja ceļu uz Ziemassvētku kauju muzeju Valgundē, kur iepazina 1. pasaules kara notikumus. Interaktīvā vēstures izzināšanas spēlē par notikumiem 1. pasaules karā Ķemeru purvā piedalījās 16 7.a klases skolēni.

1.un 2.klase apmeklēja Rundāles pils muzeju, piedaloties muzejpedagoģiskajā spēlē “Zosu spēle Rundāles pilī”

Četrdesmit 3., 4a. un 5.klases skolēni apmeklēja Latvijas nacionālo mākslas muzeju. Iepazinās ar muzeja gleznu izstādi, muzeja vērtībām, piedalījās muzeja nodarbībā- skolotājs Purvītis. Ugunsdzēsēju muzejā skolēni tika iepazīstināti ar ugunsdzēsēju darba ikdienu.

Divdesmit trīs 2.b-4.b klases skolēni apmeklēja Tērvetes dabas parku. Izglītojošās nodarbības “Zaļā klase “ laikā, skolēni apguva zināšanas un praktiskas iemaņas par Latvijas dabu.

Trīspadsmit 6. klases skolēni iepazina Daugavas muzeju, piedaloties pedagoģiskajā nodarbībā “Daugavas resursi un amati no akmens laikmeta līdz mūsdienām”

Piecpadsmit 7.klases skolēni apmeklēja Salaspils botānisko dārzu, iepazina augu daudzveidību, mācījās veidot dendrāriju.

Datums

Pasākums

Klase

Skolēnu skaits

Finansējums

Komentārs

15.10.2020.

A. Pumpura muzeja apmeklējums Lielvārdē

6. 8. 9. kl.

26

242.45

Muzeja apmeklējums ilustrē literatūras stundā mācīto par A. Pumpuru un viņa eposu “Lāčplēsis”, kā arī folkloras izmatošanu literāra darba radīšanā. Vēstures faktu atspoguļojums literārā darbā.

Visu m.g.

Filmu programma

1.-9.kl.

162

130.00

Filmu programma integrēta literatūras, vēstures, sociālo zinību, vizuālās mākslas stundās, lai precīzāk, uzskatāmāk izprastu mācāmo literāro darbu vai vēstures tēmu.

01.12.2020

Animācijas filma “Mans mīļākais karš.”

6.-9.kl.

71

106.50

Animācijas filma atspoguļo padomju laika notikums no bērna skatupunkta. Filma izmantota sociālo zinību stundā kā vizuāls materiāls skolotāja stāstījuma ilustrēšanai.

15.04.2021.

Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš”

1.-5.kl.

72

504.00

Izrāde bija īsts, dzīvs process, kurā aktieris iesaista skatītāju. Tas parādīja bērniem , ka teātris var radoši rasties mājās. Izrāde – tā ir spēle. Papildinājums literatūras un teātra mākslas stundām.

23.04.2021

Digitāli muzikāla saruna “Kā no nekā radīt mūziku.”

1.-9.kl.

162

180.00

Skolēni mūzikas stundās aplūkoja ar mūziku saistītas profesijas. Mūziķu grupas “Santehniķi” entuziasms un aizrautība savā darbā ir lielisks iedvesmas avots mūsdienu jauniešiem, radot mūziku un instrumentus, kā arī mākslinieciski izpaužoties.

30.04.2021

Tiešsaistes koncertlekcija “Atmodas dziesmas”

7.,8.,9.kl.

40

176.00

Lekcijas tēma aplūkota Latvijas vēstures stundās- Barikāžu laiks Latvijā. Pasākums ir muzikāli vēsturisks sniegums , kurš papildinājis gan vēstures stundā dzirdēto, gan mūzikas stundās apgūto.

05.05.2021.

Tiešsaistes koncertlekcija ”Sprādziens mūzikā”

1.-9.kl.

162

265.81

Izglītojoši muzikāla koncertlekcija, cauri 20.-21. gs. desmitgadēm mūzikā. Pasākumā interesantā veidā pasniegti desmitgades fakti , krāšņi specefekti, profesionāls muzikālais izpildījums. Pasākums demonstrēts mūzikas stundās.

Visi “Latvijas Skolas somas “pasākumi , tiešsaistes lekcijas un filmu seansi izmantoti mācību procesā, lai uzskatāmāk demonstrētu apgūstamo mācību vielu, lai skolēniem veidotos pēc iespējas plašāks redzesloks un izpratne gan par vēsturiskajiem notikumiem, literārajiem darbiem, saikni starp pagātni un tagadni, kā arī lai iedvesmotos un radītu interesi jauniem izaicinājumiem un radošām idejām.

Projekta ''Latvijas Skolas soma'' koordinatore Sarma Kukute

 

2021. gada 7. oktobrī 7. klase devās ārpusskolas muzejpedagoģiskajā nodarbībā ''Izlūku gaitās''. Tā ir interaktīva vēstures izzināšana par strēlnieku dzīvi un notikumiem Ķemeru purvos 1.  pasaules kara laikā. Vispirms skolēni izpildīja dažādus izturības vingrinājumus, ar aizrautību piedalījās komandu saliedēšanas spēlēs. Pēc tam daļa no spēles dalībniekiem nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Otra klases daļa interaktīvā veidā apguva latviešu strēlnieku izlūku darbību.

Sarežģītie uzdevumi, piedzīvotās emocijas veicināja klases saliedētību. Skolēni praktiski piedzīvoja saukli: ''Viens par visiem. Visi par vienu.'' Kļūdīties nedrīkstēja neviens.

Caur praktiskiem, interaktīviem uzdevumiem skolēni guva izpratni par vēsturiskajiem notikumiem, jauniešos tika veicināta nacionālās identitātes un patriotisma stiprināšana.

Stāsta 7. klases skolēns: ''Piedzīvotais Ķemeru nacionālajā parkā bija vienreizējs notikums. Bija ļoti interesanti veikt militāros uzdevumus mežā, tumsā un tikpat aizraujoši lāpu gaismā, dzerot tēju klausīties muzeja speciālista Māra stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem 1. pasaules kara laikā.''

 

Klases audzinātāja Līga Lepse

2021. gada 7. oktobrī 7. klase devās ārpusskolas muzejpedagoģiskajā nodarbībā ''Izlūku gaitās''. Tā ir interaktīva vēstures izzināšana par strēlnieku dzīvi un notikumiem Ķemeru purvos 1.  pasaules kara laikā. Vispirms skolēni izpildīja dažādus izturības vingrinājumus, ar aizrautību piedalījās komandu saliedēšanas spēlēs. Pēc tam daļa no spēles dalībniekiem nokļuva vācu pusē, kur iepazinās ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Otra klases daļa interaktīvā veidā apguva latviešu strēlnieku izlūku darbību.  Sarežģītie uzdevumi, piedzīvotās emocijas veicināja klases saliedētību. Skolēni praktiski piedzīvoja saukli: ''Viens par visiem. Visi par vienu.'' Kļūdīties nedrīkstēja neviens.  Caur praktiskiem, interaktīviem uzdevumiem skolēni guva izpratni par vēsturiskajiem notikumiem, jauniešos tika veicināta nacionālās identitātes un patriotisma stiprināšana.  Stāsta 7. klases skolēns: ''Piedzīvotais Ķemeru nacionālajā parkā bija vienreizējs notikums. Bija ļoti interesanti veikt militāros uzdevumus mežā, tumsā un tikpat aizraujoši lāpu gaismā, dzerot tēju klausīties muzeja speciālista Māra stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem 1. pasaules kara laikā.''

Pilnveidojot mācību satura apguvi, Vecsaules pamatskolas 8. un 9. klases skolēni ar projekta “Latvijas skolas soma’’ atbalstu 6.10.2021. devās uz ārpusskolas mācību nodarbību Tīreļpurvā. Skolēni varēja iepazīties ar muzeja teritorijā saglabātajiem unikālajiem I pasaules kara lauka fortifikācijas elementiem, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. Āra nodarbībās skolēniem tika dota iespēja iejusties karavīru lomā un izmēģināt savas spējas grūtību pārvarēšanā.

Muzeja iekštelpās skolēniem bija iespēja aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedza interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

Informāciju sagatavoja: Daina Jarmalaviča

Pilnveidojot mācību satura apguvi, Vecsaules pamatskolas 8. un 9. klases skolēni ar projekta “Latvijas skolas soma’’ atbalstu 6.10.2021. devās uz ārpusskolas mācību nodarbību Tīreļpurvā. Skolēni varēja iepazīties ar muzeja teritorijā saglabātajiem unikālajiem I pasaules kara lauka fortifikācijas elementiem, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. Āra nodarbībās skolēniem tika dota iespēja iejusties karavīru lomā un izmēģināt savas spējas grūtību pārvarēšanā.  Muzeja iekštelpās skolēniem bija iespēja aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedza interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.  Informāciju sagatavoja: Daina Jarmalaviča

2021. gada 22. septembrī Vecsaules pamatskolas 4.a.,5.,6.a un 6.b klases skolēni devās uz Tukuma pusi prakstiski apgūt teātra mākslu, pārbaudīja savas orientēšanās prasmes, ieguva jaunas zināšanas.

 

Pirmā apskates vieta bija Cinevilla. Vispirms gida pavadībā izstaigājām kinopilsētiņu. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā notiek filmēšana, kādas filmas ir uzņemtas Cinevillā. Bērni ar lielu interesi vēroja, kā ir veidotas dekorācijas filmām. Vislielākais pārsteigums bija putaplasta mājas. Kad bijām apskatījuši pilsētiņu, tad paši varējām iejusties aktieru lomās. Ar lielu sajūsmu skolēni tēloja Supermenu, Eņģeli un citus tēlus.

Tālāk mūs ceļš veda uz Džūkstes pasaku muzeju. Sākumā gide iepazīstināja ar veco skolas ēku, vēlāk devāmies aizrautīgā orientēšanās spēlē pa muzeja teritoriju. Skolēni minēja mīklas, izzināja muzeja vēsturi, spēlēja teātri un spēlēja dažādas spēles, kuras bija darinātas no koka. 
Pēc nodarbībām bērni  zīmēja, aprakstīja un dalījās savās pārdomās par redzēto, dzirdēto un sajusto! Visiem secinājums bija viens - iegūtas jaunas zināšanas, iepazītas neredzētas vietas un saturīgi pavadīts laiks.

 

Skolotāja Dace Sausā

Skolēni minēja mīklas, izzināja muzeja vēsturi, spēlēja teātri un spēlēja dažādas spēles, kuras bija darinātas no koka.

  1. martā Vecsaules pamatskolā (Ozolaines klubā), projekta „ Skolas soma” ietvaros, viesojās inovatīvā jaunrades muzikālā apvienība, kura latviešu mūzikā pazīstama arī ar nosaukumu „ The Chocolates”, ar koncertprogrammu „Shape of music”. Kā muzikālās apvienības dalībnieces – Lelde Zaržecka (vijole), Inese Fedorovska (vijole, alts) un Arta Abaroniņa (čells, kontrabass) – uzsvēra, šajā muzikālajā ceļojumā skolēni tiek iepazīstināti ar klasiskajiem stīgu instrumentiem caur jauniešu vidū aktuālu latviešu un ārzemju mūziku. Mūsu skolas skolēniem (1.-5.klases skolēniem) bija arī pārsteigums – iespēja tuvāk šos četrus stīgu instrumentus aplūkot, pamēģināt spēlēt. Zālē virmoja pārsteigums, izbrīns, neviltots prieks, kad atskanēja mūzikas fragmenti no filmām „ Zvaigžņu kari”, „Karību jūras pirāti” , „Harijs Poters”, tāpat arī skaļi sajūsmas saucieni pavadīja melodiju skaņas no dziesmām „Despacito”, ‘Shape of you”, u.c.

     Sirsnīgs paldies muzikālās apvienības meitenēm par aizraujošajām, izglītojošajām un radošām koncertlekcijām mūsu skolā!

                                                                 Vecsaules pamatskolas mūzikas skolotāja Antra Balgalve

 

''SALDĀ'' EKSKURSIJA

2019. gada 27. martā mūsu skolas 5., 6. un 7. klases skolēni devās projekta ,,Skolas soma’’ ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Andreja Upīša memoriālo muzeju un ,,Laimas’’ šokolādes muzeju.

Andreja Upīša memoriālajā muzejā mums stāstīja par to, kā bija dzīvojis Andrejs Upītis un kā viņš sarakstīja savu slaveno darbu ,,Sūnu ciema zēni’’. Muzeja gide mums deva vairākus intelektuālus uzdevumus par Andreja Upīša grāmatu ,,Sūnu ciema zēni’’. Ļoti palīdzēja tas, ka mēs jau bijām lasījuši šo daiļdarbu.

Lasīt tālāk: Saldā ekskursija

Latvijas Simtgades Akcijas “Latvijas skolas soma” ietvaros 22. janvārī plkst. 12.00 Vecsaules pamatskolas Ozolaines zālē biedrība „Latvijas leļļu teātru klubs” rādīja leļļu teātra izrādi “Pūces piens”. To noskatījās 1.-4. klašu skolēni un pirmskolas grupiņu audzēkņi. Pēc izrādes saņemtās bērnu atsauksmes apliecina, ka izrāde bija vērtīga, audzinoša un izglītojoša. Skolēni iemācījās, ka ir jānovērtē citu darbs, ir jāpalīdz un jāciena vienam otru.

Iniciatīvas ''Skolas soma''

koordinatore Vecsaules pamatskolā

Sarma Kukute

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 17. janvārī Ozolaines zālē pulcējās Vecsaules skolas skolēni un skolotāji uz vīru kopas “Vilki” koncertu.

„Vilku” repertuāra pamatu veido karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, turklāt vismaz puse no I pasaules kara latviešu strēlnieku, kā arī II pasaules kara latviešu leģionāru un nacionālo partizānu dziesmām pierakstītas, tiekoties ar šo cīņu dalībniekiem. Muzicējot un dziedot vīri iepazīstināja skolēnus ar senajiem mūzikas instrumentiem- kokli, ģīgu, bungām, cītaru, kā arī ar senajiem tērpiem, kurus gatavojuši un kuros tērpušies kopas dalībnieki. “Vilki” pilda arī neoficiālu vēstures skolotāju funkciju: rāda senos ieročus, stāsta par latviešu karavīru godu, pašlepnumu, drosmi un cieņu.

Vairāk kā 20 gadu laikā kopas sastāvs mainījies: ilgus gadus bijuši deviņi, tad septiņi, bet dzīve ievilkusi savas korekcijas, un nu viņi ir „lieliskais sešinieks” - seši dažādu nozaru profesionāļi, kurus vieno latviešu karavīra dzīvesziņa un darbošanās kopā nozīmē pamatīgu mīlestību pret Latviju, interesi par tās vēsturi un vēlēšanos kaut par kripatiņu latviešos raisīt pašapziņu un vīrišķīgu stāju.

Iniciatīvas ''Skolas soma''

koordinatore Vecsaules pamatskolā

Sarma Kukute

Projekta ‘’Skolas soma” ietvaros mūsu skolā notika dabas muzeja nodarbības: ‘’Klimata pārmaiņas’’, ‘’Ūdens piesārņojums’’ un ‘’Vulkānisms un tā izpausmes’’.

Daba tiek arvien vairāk piesārņota, veicinot globālo sasilšanu. Cilvēki meklē dažādus risinājumus, lai glābtu dabu un saglabātu to tik skaistu, kāda tā ir. Dabas muzeja nodarbībā ‘’Klimata pārmaiņas’’ mēs spēlējām spēli, veidojām videi draudzīgu un nedraudzīgu pilsētu. Mēs iemācījāmies, ka labāk jāpārvietojas ar velosipēdu vai kājām. Sapratām, ka var izveidot videi draudzīgas rūpnīcas ar ūdens attīrīšanas iekārtām. Lietojot sadzīves ķīmiju tiek piesārņots ūdens un nogalinātas labās baktērijas, kas attīra ūdeni. Dabas muzeja nodarbībā ‘’Ūdens piesārņojums’’ mēs spēlējām spēli par ūdens piesārņošanu ar aļģēm. Mēs iemācījāmies, ka jālieto mazāk plastmasu un ķīmiskos mazgāšanas līdzekļus. Šajās nodarbībās mēs iemācījāmies saudzēt dabu un sapratām, ka katra cilvēka rīcībai ir nozīme vides saudzēšanā.

Autores 7.a klases meitenes Līva Lazdiņa un Līva Lība Ķēniņa