Pieejamības rīki
29.aprīlī mēs mūsu skolas 5.a un 6.a klases skolēni un audzinātājas devāmies ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Ekskursija notika projekta Latvijas skolas soma ietvaros. Laiks bija burvīgs, tāpēc varējām pilnībā izbaudīt muzeja mājīgo atmosfēru. 87ha platībā izvietotas Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem—Kurzemei, Zemgalei, Vidzemei un Latgalei raksturīgas zemnieku sētas, amatnieku mājas-darbnīcas, vējdzirnavas, kalves, podnieku un darvas cepļi. Mums izdevās apskatīt tikai daļu no muzeja plašās teritorijas.
Elīzai atmiņā palikusi podiņu krāsns, kas labi apsildījusi istabu Vidzemes sētas saimnieku mājā. Armandam un Katei patika skaisti izgleznotā baznīca.
Ar gides palīdzību mācījāmies senvārdus: slita, laidars, ratnīca u.c
Armands atceras, ka bērniem agrāk paticis iet uz skolu, jo mājās bijis daudz jāstrādā. Bērniem nebija gandrīz nekādas rotaļlietas. Viņi spēlējās ar salmu un lupatu lellēm, čiekuriem un koka gabaliem.
Zēniem interesēja aplūkot senos darbarīkus.
Nikolu ieinteresēja gides stāstījums par pirti, kur agrāk sievietes dzemdējušas bērnus, un dažādajiem transporta līdzekļiem: ratiem, karietēm un ragavām.
Mārtiņam un Artim patika spēlēt spēles: cūciņu dzīšanu aizgaldā u.c
Par spīti ceļojuma vidū pārsprāgušajai autobusa riepai, ekskursija izdevās.
Paldies 5.a un 6.a klases skolēniem un skolotājai Sarmai par jauko kopābūšanu un izturību ekskursijā.
5.a klases audzinātāja Inga Kursiša
Pēc pils apmeklējuma projekta Skolas soma ietvaros piedalījāmies bruņinieku spēlēs viduslaiku sētā “Niedru lijas”. Varējām izmēģināt spēkus šķēpu mešanā, loku šaušanā un cirvju mešanā. Visveiklākie un trāpīgākie šāvēji bija Gabriela Vītiņa un Kristiāns Zemturs. Par to Gabriela saņēma lēdijas Gabrielas un Kristiāns sera Kristiāna titulu.
Skolēniem patika senās pils zāles interjers un gides stāstījums par bruņinieku pasākumiem, kas notikuši pils zālē. Skolēnus pārsteidza pils biezās sienas un šaurās kāpnes. Bērni priecājās par iespēju uzlaikot bruņinieku tērpus, aplūkot ieročus. Zēni un meitenes izmantoja iespēju mēroties spēkiem cirvja mešanā, loka šaušanā un šķēpu mešanā. Laiks bija vēss un lietains tāpēc īpašs prieks par skolēnu izturību.
Skolotājas priecājās par skolēnu jauko uzvedību, aktīvo darbošanos un burvīgo laiku.
2021./2022. m.g. izglītojamie projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja šādus izglītojošus un izzinošus pasākumus:
43 1.-6.klašu audzēkņi apmeklēja filmu parka “Cinevilla” radošo darbnīcu “Kino aizkulises”. Skolēni iepazina izveidoto kino pilsētiņu un piedalījās filmas tapšanas procesā. Pēc tam skolēni devās uz Džūkstes pasaku muzeju, kur muzejpedagoģiskā nodarbībā iepazina Anša Lerha Puškaiša devumu pasaku vākšanā un klasificēšanā.
30 7.-9. klašu audzēkņi mēroja ceļu uz Ziemassvētku kauju muzeju Valgundē, kur iepazina 1. pasaules kara notikumus. Interaktīvā vēstures izzināšanas spēlē par notikumiem 1. pasaules karā Ķemeru purvā piedalījās 16 7.a klases skolēni.
1.un 2.klase apmeklēja Rundāles pils muzeju, piedaloties muzejpedagoģiskajā spēlē “Zosu spēle Rundāles pilī”
Četrdesmit 3., 4a. un 5.klases skolēni apmeklēja Latvijas nacionālo mākslas muzeju. Iepazinās ar muzeja gleznu izstādi, muzeja vērtībām, piedalījās muzeja nodarbībā- skolotājs Purvītis. Ugunsdzēsēju muzejā skolēni tika iepazīstināti ar ugunsdzēsēju darba ikdienu.
Divdesmit trīs 2.b-4.b klases skolēni apmeklēja Tērvetes dabas parku. Izglītojošās nodarbības “Zaļā klase “ laikā, skolēni apguva zināšanas un praktiskas iemaņas par Latvijas dabu.
Trīspadsmit 6. klases skolēni iepazina Daugavas muzeju, piedaloties pedagoģiskajā nodarbībā “Daugavas resursi un amati no akmens laikmeta līdz mūsdienām”
Piecpadsmit 7.klases skolēni apmeklēja Salaspils botānisko dārzu, iepazina augu daudzveidību, mācījās veidot dendrāriju.
1.st. 08:30-09:10
2.st. 09:20-10:00
3.st. 10:10-10:50
4.st. 11:05-11:45
Pusdienas 1.-5.kl.
5.st. 12:05-12:45
Pusdienas 6.-9.kl.
6.st. 13:05-13:45
7.st. 13:55-14:35
8.st. 14:45-15:25
Vecsaules pamatskola. Vecsaule,
Vecsaules pagasts,
Bauskas novads, LV–3932
Tālr.: 26388608
Direktore: Sarmīte Zandere 29178981
Saimniecības pārzinis: Aldis Žaludka 28600467
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.